Kalkulator ubezpieczeń na życie - porównaj oferty i zapłać nawet 50% mniej!

Kalkulator ubezpieczeń na życie i zdrowie to narzędzie online, z którego pomocą szybko znajdziesz odpowiedni produkt ubezpieczeniowy. Kalkulator polis na życie jest bezpłatny – po podaniu wymaganych danych użytkownik otrzymuje najlepsze oferty ubezpieczeń dostosowane do swoich potrzeb.

Jak działa kalkulator ubezpieczeń na życie?

Kalkulator ubezpieczeń na życie online to bezpłatne narzędzie, które pomaga w podjęciu decyzji, jaki produkt ubezpieczeniowy będzie najlepszy. Po wypełnieniu prostego formularza otrzymasz najlepsze oferty ubezpieczeniowe dostosowane do własnych potrzeb. Na podstawie przekazanych przez Ciebie danych, współpracujące z nami towarzystwa ubezpieczeniowe przedstawią oferty ubezpieczenia na życia.

Jak oferty znajdziesz w porównywarce online?

Skorzystanie z kalkulatora Rankingubezpieczenazycie.pl pozwala na znalezienie ofert wiodących towarzystw. Współpracujemy m.in. z TUEuropa Ubezpieczenia, Generali, Allianz, Aviva, InterRisk, Macif, MetLife, Prudential, Uniqa, ERGO Hestia i Nationale-Nederlanden.

Nasi agenci skontaktują się z Tobą i omówią szczegóły zaproponowanych ubezpieczeń na życie. Każda z ofert będzie zgodna z Twoimi potrzebami i danymi, które zostały wskazane w formularzu. Do Ciebie należy decyzja, które z ubezpieczeń wybrać.

Co zyskam dzięki skorzystaniu z kalkulatora?

Dzięki kalkulatorowi ubezpieczeń na życie zaoszczędzisz wiele czasu, unikniesz także kosztownych błędów wynikających z podejmowania pochopnych decyzji. W naszym serwisie znajdziesz oferty aż 20 różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Pozwoli Ci to znaleźć polisę na życie i zdrowe o optymalnym zakresie, w korzystnej cenie. Jak użyć tego narzędzia? Wystarczy chwila czasu wolnego – wykonanie kilku prostych kroków zajmuje dosłownie 3 minuty. 

Jak obliczyć wysokość składki ubezpieczenia?

Aby kalkulator polis na życie wybrał dla Ciebie najlepsze oferty polis, musisz odpowiedzieć na kilka pytań. Formularz kalkulatora ubezpieczeń na życie jest krótki – jeśli szukasz polisy, która wypłaca odszkodowanie na wypadek śmierci lub poważnego zachorowania, kliknij zakładkę Ubezpieczenie życia. Natomiast gdy potrzebne Ci jest zabezpieczenie kredytu bankowego, wybierz drugą opcję.

Najpierw uzupełnij dalszą część formularza – określ, czy celem polisy ma być zabezpieczenie rodziny na wypadek śmierci ubezpieczonego (ochrona dla siebie – Ja) czy zabezpieczenie siebie i członków rodziny (ochrona dla siebie i dodatkowej osoby). Ochrona dla drugiej i kolejnej osoby może się różnić w zależności od oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Kolejny krok to uzupełnienie daty urodzenia – jest ona konieczna, aby udało się obliczyć składkę ubezpieczeniową. Towarzystwa ubezpieczeniowe ustalają bowiem na podstawie wieku ryzyko zajścia zdarzeń objętych polisą.

Na jakie pytania trzeba odpowiedzieć w kalkulatorze?

Kalkulacja ubezpieczeń na życie opiera się o ustalenie zakresu polisy. W wariancie podstawowym ubezpieczenie gwarantuje wsparcie finansowe w razie śmierci – wtedy rodzina otrzymuje ustaloną przy podpisywaniu umowy sumę. Polisa może obejmować jednak także dodatkowe świadczenia, np. z tytułu:

 •       niezdolności do pracy – jeśli stan zdrowia nie pozwala Ci na podjęcie pracy, możesz także otrzymać wsparcie od ubezpieczyciela;
 •       pobytu w szpitalu – umowa może zobowiązywać ubezpieczyciela do wypłacania świadczeń za każdy dzień pobytu w szpitalu;
 •       poważnego zachorowania (katalog chorób różni się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, wykaz schorzeń objętych ochroną znajduje się w OWU);
 •       różnych innych zdarzeń życiowych, np. urodzenia dziecka;
 •       uszczerbku na zdrowiu – ubezpieczyciel może Ci wypłacić odszkodowanie, jeśli w wyniku złamania, zranienia, skręcenia lub zwichnięcia doszło do uszkodzenia tkanek, lub narządów.

Ostatnie trzy pytania w formularzu kalkulatora ubezpieczeń na życie i zdrowie dotyczą:

 •       wykonywanego zawodu – ponieważ niektóre profesje są bardziej ryzykowne od innych, ma to wpływ na decyzję ubezpieczyciela odnośnie do warunków polisy;
 •       miesięcznych dochodów netto – wiedza na temat szacunkowej kwoty dochodów pozwoli przygotować ofertę, która będzie idealnie dopasowana do potrzeb, a jednocześnie – składka będzie się mieścić w budżecie zainteresowanej osoby;
 •       posiadanych dzieci w wieku szkolnym – wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje polisy rodzinne, a także dodatkowe pakiety dla dzieci, np. NNW – ubezpieczenie na wypadek nieszczęśliwego wypadku.

Kto może skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń na życie?

Kalkulator polis na życie zawiera propozycje ubezpieczeń skierowanych do obywateli RP.

W jaki sposób kupię polisę na życie z porównywarki?

Po wypełnieniu formularza kalkulatora ubezpieczeń na życie online i podaniu podstawowych danych kontaktowych (numer telefonu, adres e-mail) oraz zaznaczeniu wszystkich wymaganych zgód, zadzwoni do Ciebie nasz konsultant w celu sprawdzenia, czy podane informacje są prawdziwe.

Kalkulator ubezpieczeń na życie i zdrowie wymaga zaznaczenia kilku zgód, w tym na:

 •       otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną od spółek Grupy Rankomat;
 •       przekazanie danych podanych w formularzu spółce Ubezpieczenia online.pl Rankomat Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.;
 •       udostępnienie przez agenta Ubezpieczenia Rankomat Sp. z o.o. Spk. danych osobowych wskazanych w formularzu dystrybutorom ubezpieczeń prowadzącym działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń na życie;
 •       używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych dla celów marketingu bezpośredniego.

Po potwierdzeniu zgodności danych otrzymasz od nas spersonalizowaną ofertę. Nasz agent skontaktuje się z Tobą telefonicznie, dostaniesz także podsumowanie oferty na e-maila.

Ostatni etap należy do Ciebie – porównaj na spokojnie przesłane propozycje, przeanalizuj OWU każdego z produktów ubezpieczeniowych i wybierz najlepszą ofertą ubezpieczenia na życie i zdrowie. Jednorazowo możesz otrzymać do 5 ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Jakie polisy można kupić za pomocą kalkulatora?

Kalkulator ubezpieczeń na życie online to narzędzie, które ma na celu dopasować oferty ubezpieczeniowe do potrzeb użytkownika i przesłać mu najlepsze propozycje spośród polis dostępnych na rynku. Następny krok to kontakt z agentem danego towarzystwa ubezpieczeniowego i spotkanie w miejscu zamieszkania celem zawarcia umowy. W przypadku niektórych produktów ubezpieczeniowych formalności można załatwić także online, bez wychodzenia z domu.

Czy odpowiedzi na wszystkie pytania w kalkulatorze są konieczne?

Kalkulator ubezpieczeń na życie online wymaga podania niektórych danych, aby zakup polisy był możliwie jak najszybszy. Dzięki nim udaje się dopasować ubezpieczenie do indywidualnych preferencji użytkownika. Podanie danych kontaktowych na końcu formularza jest konieczne, aby nasz agent mógł się z Tobą skontaktować i przedstawić ofertę. Dzięki kalkulatorowi ubezpieczeń na życie i znajomości Twojego kodu pocztowego jesteśmy w stanie dobrać takiego agenta, który prowadzi działalność w Twojej okolicy.

Których informacji nie trzeba podawać w formularzu kalkulatora polis na życie? Należą do nich:

 •       imię i nazwisko;
 •       adres;
 •       miejsce zatrudnienia;
 •       konkretna kwota wynagrodzenia miesięcznego.

Do czego potrzebne są nam Twoje dane w kalkulatorze?

Kalkulacja ubezpieczeń na życie wymaga podania kilku danych osobowych – ma to na celu uproszczenie kontaktu pomiędzy użytkownikiem i agentami ubezpieczeniowymi. Narzędzie zmienia się pod względem dopasowania konkretnych ofert – nowy formularz wymaga bardzo niewielu danych – do kontaktu wystarczy numer telefonu oraz kod pocztowy. Opcjonalnie można podać także e-mail – dzięki temu wyniki analiz zostaną przesłane także na skrzynkę e-mail.

Inne dane takie jak data urodzenia, wykonywany zawód czy też zarobki, są potrzebne, aby dobrać polisę odpowiednią do potrzeb. Od tych czynników będzie zależeć wysokość składki, a także możliwa do uzyskania suma odszkodowania. Reasumując, podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Dzięki temu uda się znaleźć ofertę, o której wcześniej nie mieliśmy pojęcia, a która oferuje bardzo korzystne warunki.

Czy moje dane w kalkulatorze ubezpieczeń na życie są bezpieczne?

Podane w formularzu dane są bezpieczne. Baza danych naszych klientów jest zarejestrowana w biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Administratorem danych osobowych, w związku z korzystaniem z usługi świadczonej przez serwis, jest:

Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. Sp.k.) z siedzibą w Warszawie (01-141) przy ul. Wolskiej 88. Firma została wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000877277

oraz

Ubezpieczenia Rankomat sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Warszawie, ul. Wolska 88 wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000549898.

Po zawarciu umowy ubezpieczenia administratorem danych osobowych staje się wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe.

Uzyskane dane osobowe są przetwarzane w celu:

 •       marketingu usług Administratorów oraz podmiotów trzecich;
 •       świadczenia przez Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.) usługi polegającej na zbieraniu informacji od osób zainteresowanych ofertą ubezpieczeniową oraz kredytową i przekazywaniu tych informacji agentowi Ubezpieczenia Rankomat sp. z o.o. sp. k.;
 •       świadczenia przez agenta Ubezpieczenia Rankomat sp.z o.o. sp. k. usługi umożliwiającej porównanie ofert i zawarcie umowy ubezpieczenia;
 •       umożliwienia kontaktu w przyszłości celem przedstawienia oferty spółki Rankomat, Ubezpieczenia Rankomat sp. z o.o. sp. k. i podmiotów współpracujących;
 •       zawarcia i realizacji umowy ubezpieczenia przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Dane zebrane przez kalkulator ubezpieczeń na życie online mogą być udostępniane wyłącznie podmiotom oferującym kredyty lub towarzystwom ubezpieczeniowym i podmiotom realizującym płatność w związku z zawarciem umowy ubezpieczenia, które współpracują z Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.) i Ubezpieczenia Rankomat sp. z o.o. sp.k. Dane osobowe mogą zostać udostępnione także innym podmiotom współpracującym z Administratorami, na podstawie stosownej zgody.

Twoje dane osobowe zostaną przekazane współpracującym z nami towarzystwom, tylko jeśli wyrazisz na to zgodę. Jak długo są one przechowywane? Administratorzy oraz Towarzystwa Ubezpieczeniowe przechowują dane osobowe przez okres niezbędny do świadczenia Usługi lub do czasu rozwiązania Umowy/rezygnacji z Usługi i/lub ewentualnego zgłoszenia sprzeciwu przez osobę, której dane dotyczą, a po tym okresie dla celów i przez okres wymagany przez przepisy prawa lub dla zabezpieczenia ewentualnych roszczeń.

Użytkownikowi kalkulatora polis na życie przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ma on także prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czy wypełnienie kalkulatora oznacza zakup polisy?

Korzystanie z kalkulatora polis na życie jest bezpłatne, użytkownik może także bez żadnych opłat zrezygnować z zakupu polisy.  Rozmowa z agentem ani też spotkanie do niczego nie zobowiązuje – użytkownik nie musi się obawiać, że jakikolwiek kontakt będzie jednoznaczny z zawarciem niekorzystnej umowy.

Kalkulator ubezpieczenia na życie - oszczędź do 50% | rankingubezpieczennazycie.pl Dzięki porównywarce rankingubezpieczennazycie.pl Twoje ubezpieczenie na życie może być tańsze nawet o 50%. Wybierz najlepszą ofertę i kup przez internet w 3 minuty! rankingubezpieczennazycie
4.40 /5 z 10 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}
cancel down-arrow back next angle-left angle-right cancel-tab chevron-down